מהו אשפתון?


אשפתונים

אשפתון, המכונה גם אשפתון או אשפתון, הוא סוג של אשפתון שאתה מציב בו פריטים. פחים אלה עשויים בדרך כלל מפלסטיק או מתכת. אנגלית אמריקאית השתמש במילה אשפה לתיאור מכולות אלה, ואילו אנגלית בריטית מעדיפה את המילה סל. אם אינך בטוח מהו פח פסולת או כיצד להשתמש בו כראוי, המשך לקרוא.

מהו השימוש באשפתון?

סל פסולת הוא מיכל המשמש לסילוק פסולת. הם יכולים להיות קטנים או גדולים. תפקידם העיקרי הוא לאסוף אשפה ולהשליך אותה בצורה ידידותית לסביבה. בארצות הברית, פחי ידועים בכינויו אשפתונים או דילוגים. בבריטניה, פחי ממוקמים לעתים קרובות באזורים ציבוריים כדי לקדם סביבה נקייה. בדרך כלל, פחי חוצות מותקנים על קיר או על הקרקע, מה שמפחית ונדליזם וגניבה. פחים רבים כוללים עיצובים חמודים ואמנותיים. חלקם מרופדים בשקיות נייר או פלסטיק.

מהם סוגי אשפתונים שתוכלו לקנות?

ישנם מספר סוגים שונים של אשפתונים בשוק כיום, ולכל אחד מהם תכונות ויתרונות מובחנים משלו. פחי מתכת הם אחת האפשרויות הנפוצות ביותר, והם עשויים נירוסטה כדי שלא יתאכלו. הם גם משתלמים יותר ממקביליהם הפלסטיים, וחלקם אפילו מגיעים עם מכסים שלא נמרחים על ידי האצבעות.

אפשרות נוספת היא סל נצרים. סוג זה לא יבלוט בגינה שלך, אך הוא יעמוד באלמנטים. הקפד לאבטח אותו לקרקע, מכיוון שהוא לא ייפגע מרוחות עזות או ייגנב. אם יש לך חצר גדולה, מומלץ לשקול רכישת אשפתון גדול.

אשפתונים באים בצורות שונות, אשר יכול להתאים את הסגנון של המקום שלך ולהוסיף הערעור החזותי. לחלקם קצוות שטוחים, המאפשרים לדחוף אותם לקירות. אחרים עגולים וסגלגלים, אשר צריך להיות ממוקם בחלל פתוח.

מודלים מסוימים כוללים מנגנונים אוטומטיים. המכסים נפתחים אוטומטית, וחלקם כוללים זיהוי אינפרא אדום או סוללות. זה מבטיח כי שלך סל נשאר משלוח של אשפה. יתר על כן, דגמים מסוימים מגיעים גם עם כלי קיבול מטהר אוויר.

מה החשיבות של אשפתונים?

אשפתונים הם חלק חשוב בשכונה, והם עוזרים לשמור על אשפה. מיכלים אלה יכולים למנוע מפגעים סביבתיים ולשמור על השכונה נראית מסודרת. הרשויות הקהילתיות ירוקנו את הפחים הללו כדי לשמור על השכונה סניטרית ובריאה. הם גם דרך מצוינת לעודד היגיינה טובה ותברואה בשכונה.

שימוש במערכת פינוי הפסולת המתאימה יכול להפחית את כמות הפסולת המיוצרת בבית או במשרד, מה שאומר שפחות פסולת מסתיימת במזבלות. יתר על כן, זה יכול לעזור לשמור על הסביבה נקייה, כלומר אוויר נקי ופחות סיכונים בריאותיים. בנוסף, סביבה מסודרת יכולה להשפיע על מצב הרוח וההתנהגות של האדם. זה, בתורו, יכול לשפר את בריאותם.

ניתן למצוא אשפתונים במגוון גדלים וסגנונות. בעזרתם ניתן לאסוף סוגים שונים של פסולת ולעזור להפחית את כמות האשפה שמשק בית מייצר מדי יום. מלבד שמירה על פסולת מחוץ לטווח הראייה, אשפתונים גם להפחית את הסיכון של מחלות וריחות. הם יכולים לשמש גם כדי להסתיר שקיות אשפה מבעלי חיים תועים.

המיקום הנכון של אשפתונים הוא חיוני. אנשים רבים מציבים אותם במקום הלא נכון, וכתוצאה מכך הפרדת פסולת לא יעילה. במחקר אחד, בית חולים בבריטניה גילה כי בעל שק צהוב לפסולת מסוכנת הונח בחדר האמבטיה של המבקר. תכולת הפח כללה מגבות נייר משומשות ותוספת קרטון מנייר טואלט. על מנת לשפר את הפרדת הפסולת, יש לבצע ביקורת פסולת. חשוב גם לתייג ולעקוב אחר ההוראות בנושא מיקום סל הפסולת.